Anasayfa / Teknoloji / AirPods ve benzeri kablosuz kulaklık modelleri hakkında korkutan kanser açıklaması

AirPods ve benzeri kablosuz kulaklık modelleri hakkında korkutan kanser açıklaması

Kablosuz kulaklık modelleri hayatımızın bir parçası haline geliyor. Ancak Apple AirPods ve benzeri bu modeller hakkında korkutucu bir kanser açıklaması bulunuyor.

AirPods’un etkisiyle pazarda bir kablosuz kulaklık patlaması yaşandı. Buna ek olarak firmaların telefonlarından 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması, kişilerin kablosuz modelleri daha çok tercih etmesine neden oldu. Ancak 250 farklı bilim insanının ortak olarak imzaladığı bir bildiriye göre bu modeller kanser riski taşıyor. Kablosuz kulaklıklar biliyorsunuz akıllı telefonlar ile Bluetooth teknolojisi üzerinden haberleşiyor. Bu teknolojide veri iletimi için elektromanyetik radyo dalgaları kullanılıyor. İşte bu aktarımın iç kafatasına yakın şekilde gerçekleştiriliyor olması oldukça tehlikeli olarak değerlendiriliyor. Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı, EMF dalgalarının kanserojen etki gösterebileceğini söylüyor. EMF dalgalarına yüksek düzeyde maruz kalmanın nörolojik sorunlara ve DNA hasarına neden olabileceği dahi söyleniyor. Bu açıdan kablosuz kulaklıkların sürekli olarak kullanılmaması daha mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P30 Pro’nun zoom yapma kabiliyetini gösteren en iyi örnekler

Apple, AirPods 2 kablosuz kulaklık modeli üzerinde de çalışıyor

Ancak bu modelden önce mevcut model güncellenecek. Yeni AirPods kablosuz şarj desteğine sahip olacak ve gelişmiş Bluetooth bağlantı getirecek. Siyah renk seçeneğine ve yeni bir kaplamaya sahip olacağı belirtilen bu ürüne ek olarak AirPods 2 hakkında da bilgiler geliyor. Bu ikinci modelin sonbahar aylarında 2019 iPhone ailesiyle beraber tanıtılacağı söyleniyor. Birçok farklı renk seçenekleriyle geleceği belirtilen Apple AirPods 2 kablosuz kulaklık modeli, sağlam kaynaklara göre 200 dolar fiyat etiketine satılacak. İçerisinde yapılan değişiklikler sayesinde daha çok bass sunacağı söylenen model, bünyesinde yeni sensörler taşıyor.

İlgili Video

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/airpods-ve-benzeri-kablosuz-kulaklik-modelleri-hakkinda-korkutan-kanser-aciklamasi/

Bir önceki yazımız olan Avengers Endgame fragmanındaki Hawkeye detayı başlıklı makalemizde Avengers, Avengers Endgame detay ve Avengers Endgame fragman ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir