Anasayfa / Teknoloji / Abonelik modelli e-ticaret girişimi Bir Kutu Kitap, 2018 verilerini açıkladı

Abonelik modelli e-ticaret girişimi Bir Kutu Kitap, 2018 verilerini açıkladı

İçerik yönetim sistemi dediğimiz zaman akıllara ilk gelen sistem WordPress oluyor. Hatta öyle ki dünyadaki internet sitelerinin %30’undan fazlası WordPress kullanıyor. En yakın rakibi Joomla’nın %3 gibi bir oranda olduğunu düşünecek olursak inanılmaz bir oran. Oldukça kullanıcı dostu olması, sürekli geliştirilmesi tema ve eklentilerle çok büyük bir ekonomi ve fırsat sağlıyor olması WordPress’in kullanılmasının temel nedenleri diyebiliriz.

Peki alternatif içerik yönetim sistemi arayanlar için iyi alternatifler yok mu?

Birçok farklı içerik yönetim sistemini inceleme fırsatım oldu fakat şimdiye kadar beni en çok mutlu eden sistem Kirby oldu. Aslında 7 yıllık bir geçmişi bulunan Kirby, yıllar boyunca geliştirilmeye devam etti ve şu anda Kirby 3.0 ile kullanıcı deneyimini oldukça iyi bir boyuta taşıdı.

Tıpkı WordPress’te olduğu gibi sadece birkaç dosyayı sunucuya yükleyerek kullanmaya başlayabildiğiniz Kirby kullanıcı dostu, kolay kullanılan yönetim paneli ile dikkat çekiyor.

Gelişmeye devam eden bir ekosistem olduğu için WordPress dünyasında olduğu gibi sınırsız tema ve eklentiye ulaşamayabilirsiniz ama her geçen gün topluluklarının büyüdüğünü ve yeni eklentiler, temalar geliştirildiğini belirtmek gerek. Eğer sınırlandığınızı düşünürseniz siz de aynı şekilde tema ve eklenti geliştirerek hem ihtiyacınızı çözebilir hem de isterseniz bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

Her website için tek seferlik 99 dolar lisans bedeli ödediğiniz Kirby’nin tüm özelliklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Abonelikler, ek ücretler ödemenize gerek yok. Dilerseniz sistemi test ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress bu kadar göz önünde olması dolayısıyla saldırılardan da en çok nasibini alan içerik yönetim sistemi olduğu için bir alternatif arıyorsanız, Kirby’ye bir şans verebilirsiniz.

cms İçerik Yönetim Sistemi Kirby WordPress

Favorilere Ekle

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://webrazzi.com/2019/02/25/icerik-yonetim-sistemi-kirby-3-0-kullanima-sunuldu/

Bir önceki yazımız olan Forms4office kurumsal dosyalarınızı formlara dönüştürüyor başlıklı makalemizde Forms4office ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir