Anasayfa / Teknoloji / 5G’ye “sağlıksız olabilir” itirazı!

5G’ye “sağlıksız olabilir” itirazı!

Beşinci nesil kablosuz teknolojinin (5G) uluslararası yayım süreci, bilim adamları ve sağlık profesyonellerinin itirazlarına rağmen hızlı bir şekilde devam ediyor. İddialara göre hükümetler ve endüstri, teknolojinin çok karlı olması ve herkesi teknokrasiye geçmeye zorlaması nedeniyle kamu sağlığını düşünmeden hareket ediyorlar.

Turkcell’den 5G altyapı adımı

İtiraz eden isimlere katılan son isim ise Washington State Üniversitesi Biyokimya ve Temel Sağlık bilimleri profesörü Martin L. Pall oldu. Pall, yaptığı araştırma ve sunumda 5G teknolojisine daha yakın bir bakış ile herkesi yaklaşan tehlikeye karşı uyardı. Pall, “tek bir biyolojik test yapmadan on milyonlarca 5G anteninin kurulmasının, Dünya tarihindeki en aptalca fikir” olduğunu söylüyor. 5G’nin neden daha önceki nesillere göre daha tehlikeli olduğunu açıklamak için ise çok daha fazla anten kurulmasının planlanması, geçişlerden emin olmak için çok yüksek enerjili çıkışların sağlanması, yüksek dalga seviyeleri gibi sebepler belirtiliyor.

Ayrıca Pall yaptığı sunumda, var olan rehberlerin ve düzenlemelerin bir işe yaramadığını belirterek detaylı bilimsel belgelerden alıntılar ile teknolojinin sekiz farklı şekilde insan sağlığını kötüye etkilediğini söylüyor. Bu sekiz etkinin arasında daha düşük doğurganlık, nörolojik/nöropsikiyatrik etkiler, hücresel DNA hasarı, aptosis – programlı hücre ölümü, oksidatif stress ve serbest radikal hasar, endokrin (hormonsal) etkiler, aşırı hücreler arası kalsiyum, kanser bulunuyor.

Pall’ın konuşmasının bitiminde ise 5G’ye geçişin “tamamen çılgınca” olduğu belirtiliyor. Ayrıca Pall, 5G’ye itiraz eden tek isim değil. Kolombiya Üniversitesi Psikoloji ve Hücresel Biyofizik Bölümü’nden Dr. Martin Blank, tıp doktoru ve profesörü Dr. Sharon Goldberg, BM Personeli Claire Edwards da daha önce 5G yayımına itiraz eden isimler arasında bulunuyor…

Önceki HaberThunderclap, Birçok Mac ve PC’yi Tehdit Ediyor   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/5g-tarihin-en-buyuk-aptalligi_80974.html

Bir önceki yazımız olan "Akıllı Yatak" ile daha rahat uyku başlıklı makalemizde bilim, eight ve sıcaklık ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir