Home / Teknoloji / Spotify ile Wixen telif davası sona erdi!

Spotify ile Wixen telif davası sona erdi!

Spotify geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana önemli bir dava ile uğraşıyordu. ABD, Kaliforniya merkezli Wixen isimli müzik yapımcısı, Spotify’ın şarkılarını uygun lisanslar almadan veya gerekli ödemeleri tamamlamadan kullandığını iddia ederek dava açmıştı.

Wixen, Spotify’ın lisansları almadan önce Tom Petty, Neil Young ve The Doors gibi sanatçıların müziklerini çaldığını iddia etti. Wixen, dava için Spotify’dan 1.6 milyar dolarlık tazminat istedi.

Dava bir yıldır sürüyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Wixen Müzik Yayınları Başkanı Randall Wixen, “Spotify, online müzik platformlarının geleceğinin büyük bir parçası ve biz şarkı yazarları ve yayıncıları önemli ortaklar olarak davanın tatsız bir şekilde uzamasın istemeyerek, uzlaşmaya vardık.” dedi.

Müzik İş Dünyası raporuna göre, yıl boyu süren mücadele müzik yayıncısına 1.6 milyar dolarlık meblağı ödemeyi kabul ederek sona erdi. Tabii ki bu olay Spotify’ın ilk telif davası değildi. Açıklanan raporun verilerine göre, Spotify bu yıl telif davaları için toplam 43 milyon dolarlık ödeme yapmış.

Peki, siz hangi online müzik platformunu kullanıyorsunuz?

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/spotify-ile-wixen-telif-davasi-sona-erdi

Bir önceki yazımız olan Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor! başlıklı makalemizde EdgeHTML, google chrome ve Google Chrome Chromium ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir