Home / Teknoloji / Samsung, Bixby inadından vazgeçti!

Samsung, Bixby inadından vazgeçti!

Samsung’un son yıllardaki amiral gemisi telefonları, neredeyse kimsenin kullanmak istemediği bir düğmeyle geliyor: Bixby düğmesi. Samsung’un düğme hakkında tek izin verdiği şey düğmeyi kapatmak olduğundan, şimdiye dek çoğu yeni kullanıcının ilk işi, düğmeyi devre dışı bırakmak oluyordu.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Galaxy S10 ile birlikte Samsung, uzun süren inadından vazgeçiyor gibi görünüyor çünkü Bixby düğmesini istediğiniz uygulamayı açacak şekilde ayarlamanız mümkün. Böylece Bixby, telefonunuzda işe yaramayan bir çıkıntı olmaktan kurtuluyor.

Samsung’un bu adımı neredeyse göz yaşartacak kadar ilginç çünkü firma, daha öncesinde düğmenin işlevlerini değiştiren uygulamalara ateş püskürüyordu. İlk başta Bixby düğmesini kapatmanız da mümkün değildi. Samsung’un yanlışlıkla açacağımız bir dijital asistana alışmayacağımızı anlaması biraz zaman aldı.

Galaxy S10’un Bixby düğmesini farklı bir uygulamaya atamak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Düğmeye bir kez veya çift bastığınızda hangi üçüncü parti uygulamanın açılacağını seçebiliyorsunuz. Örneğin tek dokunuşla Telegram’ı, iki dokunuşla Bixby Home’u açabiliyorsunuz. Düğmeye uzun dokunduğunuzda ise her zaman Bixby Voice açılıyor.

Samsung’un bu adımının doğru yönde olduğu kesin, en azından telefonun kutusunu açanların ilk işi, düğmeyi kapatmak olmayacak.

Önceki HaberHuawei P30 Pro 4 kameraya sahip olacak   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/samsung-bixby-inadindan-vazgecti_80846.html

Bir önceki yazımız olan Wolfteam turnuvasında rekor başlıklı makalemizde bilgisayar, bilgisayarlar ve wolfteam ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir