Home / Teknoloji / Netflix’in Steven Spielberg’e “sinema” cevabı

Netflix’in Steven Spielberg’e “sinema” cevabı

Netflix, sinema sektörüyle olan “savaşına” devam ediyor. Son olarak usta yönetmen Steven Spielberg‘ün açıklamasından sonra, popüler yayın servisi de üstü kapalı bir cevap verdi.

Netflix, ödüller konusunda sinema sektörüyle çatışmaya devam ediyor. Son olarak Oscar‘da boy gösteren popüler çevrim içi yayın platformu Roma filmiyle 10 dalda aday gösterilmiş ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere 4 dalda da ödül kazanmıştı. 2019 Akademi Ödülleri sonuçlarının açıklanmasından sonra, Steven Spielberg Oscar kuruluna Netflix’in Oscar‘da değerlendirilmemesi yönünde görüşlerini bildireceğini açıklamıştı. Spielberg’e göre, klasik bir sinema gösterimi yapmadan, çevrim içi platformda yayınlanan filmlerin Oscar’da aday gösterilmesi doğru değil. Ancak Spielberg, platformun bunun yerine Emmy‘de boy gösterebileceğini savunuyor. Bu tarz bir yorumla ise Netflix ilk kez karşılaşmıyor. Hatırlarsanız Nisan 2018’de Altın Palmiye ödülleri için aynı gerginlik yaşanmış ve platformdaki filmler Altın Palmiye’de yarışmaya uygun bulunmamıştı. Bunun sebeplerinin detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avengers: Infinity War’daki Captain Marvel sahnesinin gizemi çözüldü

“Sinemayı seviyoruz”

Platform, Spielberg’ün ismini doğrudan vermese de bu açıklamaların ardından Spielberg’e yönelik cevabını Twitter üzerinden yayınladı. Atılan tweet ise şu şekilde:

“Sinemayı çok seviyoruz. Sevdiğimiz diğer şeyler de şunlar:

– Sinemaya gerek bütçe yüzünden, gerekse yaşadığı küçük şehirde sunulan imkanlar yüzünden erişemeyen kullanıcılara filmleri ulaştırmak
– Herkesin, her yerde aynı anda yayınlamalarla keyif almasını sağlamak
– Film yapımcılarına sanatlarını paylaşabileceği alternatifler sunmak

Bunlar birbirini ötekileştiren şeyler değil.”

Çevrim içi yayın servislerinin sinema sektöründe korkuyla karşılandığı bir gerçek. Oscar ödülleri öncesi En İyi Film dalında aday olan filmleri her yıl olduğu gibi sinema gösterimine sunan salonlar Roma’yı yayınlamayı reddetmişti. Türkiye’de dahi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın gösterimdeki ikinci haftasında platforma taşınması üzerindeki yankılar devam ediyor. Bu noktada Netflix’in sektöre etkisi uzun vadede daha anlaşılır olacak. Kim bilir belki Steven Spielberg de Netflix’e özel yeni bir film duyurur. Öte yandan 2020 ödülleri için Netflix’in Martin Scorsese ile çok ama çok iddialı geldiğini de hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Hakan: Muhafız 2. sezon tanıtımı

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/netflix-in-steven-spielberge-sinema-cevabi/

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de de satılacak Meizu Note 9 modelinin satış fiyatı belli oldu başlıklı makalemizde meizu, Meizu Note 9 ve Meizu Note 9 donanım ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir