Home / Teknoloji / iOS 12 ile Amazon Türkiye’de barkod okutarak ürün bulma [Nasıl yapılır?]

iOS 12 ile Amazon Türkiye’de barkod okutarak ürün bulma [Nasıl yapılır?]

iOS 12 güncellemesi, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak muhteşem bir özellikle geliyor. Apple’ın Kestirmeler uygulaması için hazırlanan bu kestirme, Amazon Türkiye içinde ürün bulmayı kolaylaştırıyor.

Dışarıda alışverişe çıktığınızda ürün fiyatlarını karşılaştırmayı sevenlerdenseniz tek dokunuşla Amazon Türkiye içinde basit bir arama yapabilir, alacağınız ürünün alternatif fiyatlarına göz atabilirsiniz. Bu hayatı kolaylaştıran özellik ise ne yazık ki iOS 12 kullanıcılarını kapsıyor. iOS 12 ile beraber hayatımıza dahil olan etkileyici özelliklerden daha önce buradaki yazımızda bahsetmiştik. Kestirmeler de onlardan biri. Amazon Türkiye içinde barkod okutarak arama yapabileceğiniz bu kestirme ise en uygun fiyatlı alternatif ürüne ulaşmanızı sağlayabilir. Ancak önce küçük bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Başkalarının Instagram fotoğraflarını kaydeden iOS 12 özelliği [Nasıl yapılır?]

Barkod okutarak Amazon Türkiye içinde arama yapma

Her şeyden önce elbette cihazınızın iOS 12’ye yükseltilmiş olması gerekiyor. Bu sürümle beraber Apple’ın geliştirdiği Kestirmeler uygulaması otomatik olarak indirilmiyor. Bu sebeple o uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Aramayı mobil uygulama üzerinden yapmak için Amazon’un mobil uygulamasını da indirmiş olmanız gerekiyor. Ona da buradan ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirmediğiniz durumda arama mobil tarayıcıdan yapılıyor. Kestirmeler uygulamasını kurduktan sonra buradan Search Amazon isimli kestirmeyi indiriyorsunuz. İndirdiğiniz bu kestirme, uygulama içindeki yerini alıyor. Bundan sonrasında mini bir düzenleme gerek.

Bu kestirme herhangi bir değişiklik yapmazsanız Amazon İngiltere’de arama yapıyor. Bu yüzden kestirmenin üzerinde bulunan yan yana üç nokta sembolüne tıklayıp kestirme ayarları panelini açmanız gerekiyor. Bu panelde Liste kısmına geldiğinizde en üstte arama yapmayı sağlayan internet sitesi kodu bulunuyor. Burada hemen yukarıdaki resimde olduğu gibi amazon.co.uk yazan yeri amazon.com.tr olarak değiştirmeniz gerekiyor. Bu adımı yaptıktan sonra sağ üst kısımda Bitti komutuna tıklarsanız URL güncelleniyor.

Bu adımdan sonra yapmanız gereken şey çok basit. Kestirmeler panelindeki Search Amazon komutuna dokunursanız arka kamera açılıyor ve barkodu okutarak Amazon Türkiye içinde aramayı gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha da güzeli, kod değiştirdiğiniz panelde Bitti komutu altındaki tuşlara dokunursanız bu özellik için Siri komutu da ayarlayabilirsiniz. Bizim ayarladığımız komut “Amazon’da ara” oldu. “Hey Siri” dedikten sonra “Amazon’da ara” dediğimizde Siri kestirmeyi çalıştırıyor ve kamera açılarak barkodu okuyor.

İlginizi çekebilir

3. nesil Amazon Echo Dot tanıtımı

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/amazon-turkiye-de-barkod-okutarak-urun-bulma-nasil-yapilir-2/

Bir önceki yazımız olan Captain Marvel filmiyle ortadan kalkan Avengers 5 ihtimali başlıklı makalemizde Avengers, avengers 5 ve avengers 5 dedikodu ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir