Home / Teknoloji / Huawei, kamerayı böyle gizleyebilir

Huawei, kamerayı böyle gizleyebilir

Samsung Galaxy 10 ve Honor View 20 ekran üzerinde kamera için ayrılmış bir bölüme sahip olsa da, bazı üreticiler, çıkıntı ve çentikleri ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ve görünene göre Huawei de bu grupta yer alıyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

WIPO (World Intellectual Property Organization – Dünya Fikri Mülkiyet Organizasyonu) tarafından yayımlanan ve LetsGoDigital tarafından fark edilen bir Huawei patentinde, kayan bir selfie kamerasına sahip bir telefon gözüküyor. Başka bir deyiş ile telefonun arka yarısı kayarak açılıyor ve ekranın üzerinde bir kamera ortaya çıkıyor.

2019030811050140572.jpg Huawei'nin Kamerayı Gizleme Hayali

Çift lensli gibi görünen ön kameranın yanı sıra,  arka kısmında da çift lensli bir kamera görüyoruz. Ön kısımda telefonun altında bazı çıkıntılar gözükse de, üstte neredeyse hiç çıkıntı gözükmüyor.

Parmak izi okuyucuya dair bir iz de görünürde yok. Bu da okuyucunun, ekrana veya güç düğmesine eklendiği anlamına gelebilir. Sonuç olarak çizimde herhangi bir marka işareti de gözükmüyor.

2019030811062581372.jpg Huawei'nin Kamerayı Gizleme Hayali

Tabi ki patentler söz konusu olduğunda her zaman olduğu gibi telefonun satışa sunulacağına dair bir kesinlik bulunmuyor. Eğer satışa sunuşa sunulursa da, etrafındaki çıkıntılara ve arkasında sadece çift lensli bir kamera olduğuna bakılırsa, üst seviye bir telefon olmayacağı tahmin edilebilir.

Önceki HaberFacebook, İngiltere ve Romanya’da 168 Sayfa Sildi Sonraki HaberYouTube’tan Hassas Konulara “Doğrulama” İşlevi sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/huaweinin-kamerayi-gizleme-hayali_81069.html

Bir önceki yazımız olan Samsung'a dair beklentiler arttı! başlıklı makalemizde amiral gemisi, başarı ve Cep Telefonu ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir