Home / Teknoloji / Artık daha da önemli

Artık daha da önemli

Mimecast’ın yeni araştırmasına göre kötü amaçlı URL içeren e-postaların sayısı, bir önceki çeyreğe göre %125 arttı. E-posta ve veri güvenli firmasının en son E-posta Güvenlik Riski Değerlendirmesi (ESRA) raporu, kötü amaçlı URL içeren e-postaların tesliminin, e-posta ve web güvenliği arasında çizgi belirsizleşmeye başladıkça arttığını gösteriyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Bu yıl, Mimecast’ın ESRA raporun kötü amaçlı URL’leri test ettiği ilk yıl ve firma, organizasyonun “güvenli” belirlediği 28 milyondan fazla e-posta içerisinde 61’de 1 oranı ile 463.546 kötü amaçlı URL buldu.

Ayrıca firma, Vanson Bourne ile beraber kısa bir süre önce yaptığı bir başka bağımsız araştırmada da 1.025 katılımcının %45’i kötü amaçlı URL’lerin giderek artan bir problem olduğunu söyledi.

Mimecast’ın en son ESRA raporu, kötü amaçlı URL’lerin yanı sıra 24 milyon spam e-posta, 26.713 kötü amaçlı yazılım eki, 53.753 sahte kimlik dolandırıcılığı saldırısı ve 23.872 tehlikeli dosya tipi buldu. Firma toplamda 230 milyonun üzerinde, günümüz güvenlik çözümlerini aşmayı başaran çeşitli saldırı türlerine sahip 230 milyonun üzerinde e-postayı inceledi.

Önceki HaberMotorola Razr V4’ün İkinci Ekranı Ne Yapacak Sonraki HaberÇocukları “Momo”dan korumak için ne yapmalı? sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/e-posta-guvenligi-eskisinden-de-onemli_81097.html

Bir önceki yazımız olan Netflix’ten Hakan Muhafız 2. sezon müjdesi [Video] başlıklı makalemizde çağatay ulusoy, Hakan Muhafız 2. sezon açıklama ve Hakan Muhafız 2. sezon başlangıç ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir